Historia

Firma Artfoods powstała w 2010 roku angażując w swoje szeregi ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży świeżych owoców i warzyw.

Prowadzimy swoją działalność na terenie południowo – wschodniej Polski obsługując klientów z województw:

  • małopolskiego,
  • świętokrzyskiego,
  • śląskiego,
  • podkarpackiego,
  • lubelskiego.

Sprzedaż

W początkowym okresie swojej działalności firma współpracowała głównie z rynkiem tradycyjnym, realizując swoją sprzedaż poprzez sieć licznych hurtowni, które zaopatrywały znane sieci handlowe prowadząc dystrybucję bezpośrednią na ich sklepy.

Współpracowaliśmy również z firmami, które prowadziły sprzedaż stacjonarną na giełdach owocowo – warzywnych w Krakowie, Katowicach, Rzeszowie, Lublinie i Wrocławiu. Tak zbudowana dystrybucja pozwoliła nam, przy wykorzystaniu naszego doświadczenia i zaangażowania, dotrzeć do wielu znanych i cenionych producentów branży owocowo – warzywnej w Europie i poza jej granicami.

Doświadczenie

Obecnie współpracujemy ze wszystkimi liczącymi się krajami i producentami owoców i warzyw w Europie i na świecie. W naszej ofercie są produkty z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji, Cypru, Francji, Holandii, Belgii, Macedonii, Gwatemali, Kolumbii, Chile, Kostaryki i okresowo z Ukrainy Rumunii oraz Węgier. Ponadto współpracujemy z kilkoma krajami spoza Europy, tj. Turcją, Egiptem czy Izraelem.

Jesteśmy również bezpośrednim importerem cytryn i pomarańczy z Argentyny, które stanowią znaczny udział w sprzedaży firmy.

Artfoods w liczbach

na rynku owoców i warzyw działamy od roku
2010
posiadamy 2 magazyny o łącznej powierzchni:
5000
m2
w tym chłodnie o powierzni:
2400
m2
oraz komory do dojrzewania bananów
10